TransTaurus 2016

Please Click for English

TOROS DAĞLARI EFSANELERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ!

TRANS TAURUS etkinliği dağ bisikleti etap yarış formatında Türkiye’de yapılan ilk etkinliklerden birisi olarak Antalya Kemer bölgesinde 4-5- 6 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi. Sporcular 3 gün boyunca 3 farklı etapta Toros dağlarının destansı etaplarında kondisyon ve dayanıklılıklarını sergilediler.

Kemer Kaymakamlığı himayesinde Kemer Belediyesinin destekleri ile yapılan etkinlikte, etaplar Kemer’den başlayıp, Toros dağları içerisindeki orman yolları ve yaylalara çıkan zorlu tırmanış ve inişler içeren parkurları ile Kemer’de son buldu.

İlk günü 60 km olan etapta sporcular 2387 m toplam kazanılan irtifa ile yarışı tamamlarken, ikinci gün 70 km lik etapta 2724 m toplam irtifa çıkışında oldukça zorlandılar.

Üçüncü güne gelindiğinde ise sporcular 60 km lik zorlu son gün etabında 3562m toplan kazanılan irtifa çıkışında son enerjilerini ve dayanıklılıklarını gösterdiler.

TransTaurus 2016’da 55 Türk, 12 Rus, 2 İsrail’li 2 İngiliz ve 1 Alman olmak üzere toplamda 72 sporcu ilk gün start alırken, ikinci güne 54 sporcu, üçüncü güne ise 34 sporcu devam edebildi.

Torosların tüm dokusunu unutulmaz anılarla deneyimleyen katılımcılar, 3 günün sonunda kategorilerine göre aşağıdaki derecelere sahip oldular ;

CHALLENGE TAKIM
 1- Dror Pekatch - Gal Tsachor Epic Israel / TEAM TREK
 2- Erol Özbey - Bora Tirki / MASTERBASTON
 3- Turgay Yartaşı – AHMET AKİF YALMAN / GHOSTWINGS

MIX TAKIM
 1- Esra Kürkcü - Turgay Germen / Carraro Bisiklet + Başkent Üniversitesi

CHALLENGE BAYAN
 1- Marina Rostovtseva / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
 2- Maria Gumennaya / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
 3- Özlem Ceyhan / GASKONYALILAR :)

CHALLENGE ERKEK
 1- Ivan Seledkov / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
 2- İsmail Mutlu Demir
 3- Yuri Levinzon / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe

+40 ERKEK
 1- E.Burak İzmirlioğlu
 2- Konstantin Sakhontchik / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
 3- Sezgin Milli / Dalyan Bisiklet Muhtarlığı

Trans Taurus Dağ Bisikleti etap yarışı etkinliği, 2017 yılında 2 farklı versiyona sahip olacak; bahar aylarında 3 günlük TransTaurus gerçekleşirken, TransTaurusEpic ile sonbaharı karşılayıp bir üst seviyeye çıkarılarak 1 haftalık “Epic” yarış formatı ile Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış bir dağ bisikleti etkinliği olarak gerçekleştirilecek.

Sponsorlarımıza Çok Teşekkür Ediyoruz;

Kemer Belediyesi
 Visit Kemer
 Red Bull
 Redbull TR
 KRON Bisiklet
 Nissan
 Olympos Teleferik - Tahtalı 2365m Kemer
 EnduroBike
 İzmir Bisiklet
 
#transtaurus #transtaurusmtb #transtaurus2016 #kemer #kemerbelediyesi#visitkemer #redbull #redbulltr #redbullgivesyouwings #givesyouwings#redbullkanatlandırır #kron #kronbicycles #kronbisiklet #nissan #nissantr#nissannavara #newnavara #yeninavara #navara #onegec#olymposteleferik #endurobike #izmirbisiklet # #mountain #instadaily#stage #stagerace #taurusmountain #olympos #adventure #cycling #ride #trails #photooftheday
Reklamlar