TransTaurus 2016 Etaplar / Stages

Click here for English Version

1. Gün :
Kemer > Ovacık > Kemer

TransTaurus2016 İlk etap fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

TÜM KATILIMCILARI GÖSTERDİKLERİ ÇABADAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUZ. HİÇ KİMSE ZAMAN LİMİTİ VE BİTİRİŞ ZAMANINI AŞMADI. HERKES GAYRETLİ BİR ŞEKİLDE FİNİŞE ULAŞMAYI HEDEFLEDİ VE BAŞARDI.

Belki de Türkiye’de ilk kez bir aktivite startı bu denli protokol ilgisine sahne oldu. Protokol sadece birkaç yüz metre değil; yaklaşık 7 kilometre sporcularla onların temposunda pedal çevirdi. Kemer İlçe Merkezinden Kemer Kaymakamı Mustafa Cihat Feslihan, Kemer Garnizon Komutanı Binbaşı Yasin Berçin, Kemer İlçe Emniyet Müdür Tevfik Karayakalı, Kemer TCSG- 33 Bot Komutanı Üsteğmen Hasan Özak katılımı ile nötral start olarak başlayan aktivite Kesmeboğaz mevkiinde gerçek start ile heyecanı üst seviyeye taşıdı. Organizasyonun en takdir edilen noktalarından birisi de öngörülen start zamanını geciktirmeden sporcuların parkurda kozlarını paylaşmasıydı.

FaceBook Albümümüz İçin Resme Tıklayınız.

2. Gün :
Ovacık > Belenyayla > Kemer
TransTaurus2016 2. etap fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

TransTaurus2016’nın en zorlu etabında, bisikletçiler yine Kemer merkezden nötral start ile güne başladılar. Kesmeboğaz mevkiinde verilen gerçek start ile heyecan büyüdü; önlerinde “epic” “destansı” bir etap vardı. Yine Kesmeboğaz>Somakseğri>Gedelme>Ovacık bölgelerinin orman yollarından, ılık sayılabilecek bir havada irtifa kazanan bisikletçiler, Altınyaka yoluna çıktıklarında sıcacık güneşi görseler de; hava tahminlerinin iyiye gitmesi herkesi sevindirse de, dağın öteki yüzünde durum bambaşkaydı., durgun hava ve gece oluşan sıcaklık farkı ile vadi içinde kalan nem vadinin güneş görmeyen kısımlarında herkesi iliklerine kadar dondurdu. Altınyaka yolu üzerinde Akçaağıl mevkiinden Belenyayla’yı hedefleyerek tırmanan bisikletçiler, aktivitenin tek singletrack geçişinde elde tırmanmayı gerektiren bir geçiş sonrası alçak uçuş modunda finiş çizgisine ilerlediler.
TransTaurus 2016 - 2.Etap FaceBook Albümüne Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız.

TransTaurus 2016 – 2.Etap FaceBook Albümüne Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız.

3. Gün :
Gedelme > Beycik > Tekirova
TransTaurus2016 3. etap fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

TransTaurus2016 son etapla birlikte unutulmayacak bir dağ bisikleti deneyimi olarak hafızalara kazındı. Sabah yine Kesmeoğaz mevkiinden start alan sporcular, Çukuryayla’ya tırmanırken orman içerisinden yükselerek oldukça hızlı bir tempo tutturdular. Çukuryayla’yı geçtikten sonra Beycik yönüne inişe geçen sporcuların son gün olması nedeniyle, bir an önce finişe gelme isteği inişte hepsini ateşledi. Muhteşem bir ödül töreni ile son bulan aktivitede 2017 planları ile ilgili ipuçları verildi. Herkes evine mutlu bir şekilde dönerken, daha iyiye gidebilmek adına eleştiriler ve geri dönüşler istenildi.

TransTaurus 2016 3.Etap Fotolarına Resme Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.
TransTaurus 2016 3.Etap Fotolarına Resme Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.
Reklamlar